Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

desktop cpu

  1. Нема Слика

    Трејдам gaming процесор за workstation процесор.

    Здраво, како што пишав во насловот, нудам Ryzen 5800X3D во замена за Ryzen 5950X. Процесорот нема никаква мана, го менувам бидејќи ми треба процесор со повеќе јадра за multithreading работа. Возен на X570 матична со 240mm AIO, стар е 1 година, со гаранција и е купен од Инсомниа. Доколку некој...
На врв Дно