• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

desktop applications

  1. JensenInterceptor

    Кој Виндоус е најдобар во моментов за развој на C#/C++ десктоп апликации?

    Во размислување сум да купам лиценциран Виндоус за домашен компјутер и притоа ќе работам као фриланцер. Ќе кодирам C#/C++ апликации. Имам во моментов Убунту 16.04, 64 битен и знам дека може да се куца и C# и C++ во Убунтуто. Има нешто што се вика Моно за C#. Но као фриланцер е добро да имам...
На врв Дно