• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

демо

 1. NecrotoX

  Unreal Engine 5

  Конечно после демото од минатата година, излезе и првиот early access билд и е веќе достапен за симнување. Во оваа тема постирајте видеа и сè останато во врска со Unreal Engine 5 кој се очекува официјално да излезе на почетокот на 2022.
 2. NecrotoX

  Графика на иднината? - Unreal Engine 4 GDC 2018

  Ова е видео од Siren, лик со кој што тимот на Unreal ги демонстрира најновите достигнувања во дигиталната графика и анимација на овогодинешното издание на GDC. Siren е рендерирана во реално време во Unreal Engine 4 а е создадена од тимот на Epic Games во соработка со уште неколку други компании...
На врв Дно