• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

dell inspiron 15r 5521

  1. MilanS87

    Проблем со лаптоп Dell Inspiron 15R 5521

    Здраво, имам Dell Inspiron 15R 5521 лаптоп со i7 процесор (2013 година) и наеднаш престана да работи. Ми кажаа дека изгледа графичката е проблем, но поради тоа што е интегрирана на матичната, а исто и процесорот, морало да менувам цела матична и се ова кошта околу 15-16к. Дали ова е...
На врв Дно