• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

defi

  1. psyman

    Reef Finance - DeFi made easy

    Здраво дечки, Во процес сме со развивање на DeFi (Decentralized Finance) оперативен систем, базиран врз Ethereum, но сме и на BSC, и само што ја извадивме првата верзија на нашиот сопствен blockchain (testnet засега) Reef Chain (именуван: Maldives). Главната мисија ни е да го поедноставиме...
На врв Дно