• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

deepcoool

  1. rippermkd

    матична + напојување проблем

    Вака сега. кај еден пријател вчера менував кулер, додадов SSD и уште 2 вентилатори од кои едниот поврзан на PSU-to. напојувањето е deepcool DN400. има две линии ide-molex конектори, и досегашните 2 хардови работеа на едната линија. проблемот е сега кога ги ставив SSD-тo и вентилаторот на другата...
На врв Дно