• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

data recovery

  1. JensenInterceptor

    Како да вратам фајлови од надворешен диск?

    Имам A-Data надворешен диск 320 ГБ, работеше добро се до сега кога почна на Виндозе да ми вика дека треба да го форматирам за да влезам внатре. Ок, пробав да бидам сам свој мајстор, пробав една алатка која се вика TestDisk Го анализирав дискот и ми кажа дека Бут секторот бил во лоша состојба...
На врв Дно