• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

cyber security law

 1. Roxas

  Sophos Cyberoam firewall configartion

  Nekoj iskustvo da spodeli so firewall-ot na cyberoam. Da receme deka e vakvo scenarioto: Firma X ima sediste vo Skopje i koristi VPN od operator Y. Taa firma X ima preku 10 filijali vo drzavata, koi isto taka koristat VPN za pristap do bilo kakvi podatoci potrebni za rabota. Gateway vo...
 2. zeroscience

  Закон за компјутерска безбедност и компјутерски криминал во Македонија

  Според ЕНЕР - Единствен национален електронски регистар на прописи на Република Северна Македонија - Електронски национален регистар на прописи на Република Северна Македонија Тип на пропис: Закон Пропис: Закон за безбедност на мрежи и информациски системи Надлежно регулаторно...
На врв Дно