• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

css3

 1. P

  Пробем со Media Querys

  Здраво , Имам проблем со media querys кога сум во inspet elemnt го покажува ама како disabled и не го применува стило, ама кога ќе го disable главното proprety тогаш го аплицира media query. Барав на нет ама ништо не ми помогна, пробав триста начини ама пак не сака Еве screenshot од devtools...
 2. Глупав

  Препорака за размислување за Едитор software

  би ги замолил Front-End developer-ите да дадат предлог намена HTML, CSS, JavaScript, Brackets, и NotePad++ се надвор од опција не оти ми се покажаа ко не-сериозни, туку друга им е намената... основни потребни елементи се разбира прецизна идентификација, означување со бои, модуларност, па и...
 3. alderson

  E-Knigi za PHP7/Javascript HTML5 CSS3 (ЛИНКОВИ)

  PHP7 - https://www.amazon.com/Learn-PHP-Oriented-Programming-JavaScript/dp/1484217292 HTML5 CSS3 -...
На врв Дно