Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

css

 1. Miki98

  Менување текст во 3 секунди анимација css

  Здраво еве една анимиација за текст на phpstorm,иако сакам да ставам во форумот во некој пост на xenforo,сакам само да биде со html текстот да се менува во некој пост. Анимација во онлине едит. Index.html style.css Web Animation Link online editor
 2. Miki98

  Vs code и ui design

  Здраво Дали има искуство некој со vs code? Css сами ли се пишуваат без помош? Како vozi.com изгледа е изработен на vs code со css. Колку време треба за да научиш на vs code и css? Што значи оваа ui design и дали може ui design да се конвертира право на вебстрана.
 3. alderson

  E-Knigi za PHP7/Javascript HTML5 CSS3 (ЛИНКОВИ)

  PHP7 - https://www.amazon.com/Learn-PHP-Oriented-Programming-JavaScript/dp/1484217292 HTML5 CSS3 -...
 4. P

  Се бараат Webdevelopeрс

  Здраво дечки, Потребени ми се PHP Developer-и кој ќе биде слободни за фаќање проекти. Се работи на Wordpress, woocommerce и електронско банкарство. Плаќање преку авторска агенција за почеток, подоцна доколку се е воред со соработката ќе следи и пријавување. CV може да се испратат на...
 5. Fatal1ty_

  Рецензија Избор на програмски јазик за почетници [Корисни факти]

  Се почесто се сретнувам со прашањето „Сакам да почнам да учам програмирање, од каде да почнам?“. Прашање на кое никој не може да ви помогне освен да ве усмери, одлуката ја ностите вие самите. За таа цел го спремив и овој кратко текст со факти за 10 најпопуларни програмси јазици кои на некој...
 6. Fatal1ty_

  !YepCss домашен {css framework}

  YepCss е 100% домашен производ кој ќе ви помогне да го олесните првењето на responsive веб страни. Користи Sass и е целосно бесплатен за коритење. Prefix: b — block i, icon- — icons t — text w — width h — height bg — background-color gr — gradients bor — border mar — margin pos —...
 7. Pulse

  Официјална тема за помош и дискусија за програмирање

  Незнаев како да ја крстам темава, па ако имате предлог прекрстете ја :D Идеата ми е, дека гледам форумов е малку заостанат со дискусии за програмирање, малку да живне и ова. Верувам има овде луѓе што се замимаваат со девелопмент професионално или пак аматерски. Исто така темава да служи и за...
 8. M

  позадина над текст

  Здраво дечки ми треба мала помош. Имам позадина (транспарентна) која сакам да дојде над <h1> пример: <div class="glaven"> <h1>Tekstot</h1> </div> Врз текстот да дојде позадината (транспарентна .png) Благодарам.
 9. Б

  Барам веб дизајнер & програмер за HTML / CSS / PHP

  Здраво на сите. Како што и самиот наслов говори, ја отворам темава со цел да најдам некој искусен веб дизајнер / програмер. Сајтот (проектот) за кој што станува збор е изработен одприлика 60%, но сепак некои работи мораат да бидат изработени од човек од дејноста. Сајтот, според она што јас...
 10. MilanS87

  CSS shadows and backgrounds

  Здраво, дали некој има идеја како би можело ова да се постигне само со CSS без користење на слики за позадини? http://screencast.com/t/swUdA042
На врв Дно