• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

crysis

 1. MasteR_#0

  Crysis sequel/remaster

  Веќе некое време во видеата за можностите на новите верзии на CryEngine, има по некој сегмент што наликува на островот од првата Crysis пропратено со соодветен саундтрак, и врз база на тоа се вртеа шпекулации дека во блиска иднина ќе добиеме нова Crysis игра, дали remaster на некоја претходна...
 2. JensenInterceptor

  Графичка од 6000 до 9000?

  Гледам графички сеа, и сметам дека од 6000 до 9000 некоја ќе ми заврши работа. Ќе ги играм следниве игри: Crysis 1,2,3 Starcraft 2 Heroes of the Storm Torchlight 2 XCOM, EU, EW XCOM 2 World of Warcraft Heroes of might and Magic 5 Не сум утепан гејмер да ја изиграм секоја можна игра на...
На врв Дно