• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

crosshair

 1. rippermkd

  Продадено asus crosshair VII x470

  редовно чистена, одличен оверклокер, до сега се сум оверклокал на максимум со андерволт или сток волтажа (ryzen 1600x, 2600, 2700, 2400, и последно 3600 стигнав до 4.6гхз на 1.4v ама во 2-3 игри не беше стабилен оверклокот и намалив на 4,55гхз со 1.35v гаранција до 27.06.2021 ако ми се допадне...
 2. DarthJe5us

  Asus Crosshair 3

  Се продава матичнава. Доаѓа со кутија. Користена е со неоверклокнат phenom 965. Цената е 2000 денари.
 3. rippermkd

  Продадено Konfiguracija

  водно ладење ЕК+byksky HARD TUBING, радијатор од 360x120x65mm од најдебелите што постојат ryzen 2600 @4250mhz, 1.36v garancija do noemvri 16гб kingston savage RAM 2x8gb @2800mhz CL15 (stock 2666cl13) gtx1070 Palit, 500gb samsung NVME 970EVO garancija treba da proveram do koga e asus ROG...
На врв Дно