Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

crawler

  1. Mechanic

    Собирање на mail адреси според име на фирма

    Здраво дечки, Викендов се расправав со некои ботови за да соберам имиња на фирми на кои би можел да им нудам сервиси, но сега имам мака да соберам email адреси на луѓе кои работат таму (особено менаџери). Се обидов да собирам Linkedin профили, но проблемот е што таму сме ограничени на број на...
На врв Дно