• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cpu-ram-mb

 1. Ficiani

  Проценка CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет

  Проценка на следниве компоненти во комплет или поединечно би била повеќе од добредојдена: Intel® Core™ i5-6400 Processor - Intel® Core™ i5-6400 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) Product Specifications GIGABYTE GA-B150M-DS3H DDR3 Motherboard - GA-B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) | Motherboard -...
 2. zipi123

  Cpu+Mb+Ram

  Cpu:i3 8100 3.6ghz+stock cooler Mb:Gigabyte B360M H ( bez i/o shild :/ ) Ram:2x4gb ddr4 2400mhz hyper x (garancija do 2024) Cena:8500 Posebno Cpu-3800 Mb:3000 Ram:1700 Napomena:Maticnata ploca i procesorot ne gi delam,prioritet se tie prvo da se prodadat pa ramot. Stock coolerot e nov, nema...
 3. zipi123

  Проценка Kombo CPU-MB-RAM

  Zdravo drugari, ako moze edna procenka na komponentite Cpu:Intel G4560+stock cooler-Garancija do Juli 2020 vo DDstore M-board:Msi Z270 A-PRO-Garancija do Dekemvri 2019 vo TDK kompjuteri Ram:1x8 kingston ddr4 2133 mhz-Garancija od setek do 2022 Ram:1x8gb kingston ddr4 2133 mhz hyper X black-Kupen...
На врв Дно