Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

counter strike global offensive

 1. orce97

  FPS во Counter Strike 2

  Поздрав, наиме имам еден проблем кога играм CS 2 competitive или wingman имам околу 300-400 фпс и играцата работи супер, но кога ќе влезам на deathmatch со повеќе играчи на сервер небитно дали е онлајн или со ботови фпс ми паѓа на 150.. све ми е апдејтирано на ПЦ.. доколку некој има сличен...
 2. C

  CS2

  Valve денес официјално ја најави новата CS Првите две видеа се чисто козметички а третото видео е за tick rate решението на кои Valve работат - Tick rate no longer matters for moving, shooting, or throwing. Се очекува да искочи ова лето 2023 а од сега има closed beta само за избрани...
 3. MacedonianBoy123

  Проблем со Intel HD 520 - Windows 10

  Здраво, имам лаптоп со овие спесификации: Intel HD 520 графичка, 8 гб рам, i5 6200U, 256 SSD. Често од кога ке го уклучам после 5-10 мин има лаг 1-2 delay на отварање фолдери, аппликации, нови таботи... Не е вака баш секогаш но е премногу често, кога ке го рестартирам лаптопов пак се се враќа...
На врв Дно