• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

core2duo

  1. nikigo

    Продавам sff конфигурации Dell Optiplex 760

    Се продаваат две SFF конфигурации со лиценциран Windows: DELL OPTIPLEX 760 INTEL CORE 2 DUO E7400 3M Cache, 2.83 GHz, 1066 MHz FSB 4 GB DDR2 800MHz (3GB DDR2 800Mhz) HDD 250 GB 7200 rpm Graphic INTEL GMA 4500HD Optical drive Display port, VGA, Parallel port, Serial port, 8USB ports, eSata...
На врв Дно