Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

core i7

 1. Лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U

  Лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U

  Се продава лаптоп DELL Inspiron 3542 i7-4510U. Единствена промена на оригиналната конфигурација е промена на фабричкиот 1TB HDD со SSD Samsung 850 EVO 250GB. Лаптопот е исправен со мали оштетувања на пластиката: на првата слика се гледа пукнатина на пластиката, на втората слика фали дел од...
 2. spiritBreaker

  Intel Core i7 5775C - дали вреди?

  Имам Core i7 4790, што мислите, дали вреди да се иде на Core i7 5775C ? ме интересираат аргументи, а не зошто си земал тој модел ова она ... ме интересира дали вреди надградбата или не.И да, плочата ми поддржува i7 5775C
На врв Дно