Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

core i3

 1. Нема Слика

  Intel Core i7 5820k (15M Cache, up to 3.60 GHz)

  Продавам половен процесор Core i7 5820k. Уредот е 100% исправен, се продава бидејќи ја продадов матичната плоча. Total Cores: 6 Total Threads: 12 Processor Base Frequency: 3.30 GHz Max Turbo Frequency: 3.60 GHz Cache: 15 MB Intel Smart Cache Lithography 22 nm TDP: 140 W Socket Supported...
 2. Intel i3 4170

  Intel i3 4170

  Продавам одличен i3 4170 процесор, го имам и фабричкиот кулер ако сакате. Се наоѓа во Битола, би го испратил по карго ама.
На врв Дно