• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

conversion

  1. Lokvan

    Како да не ве крадат ebay и пејпал (преку форсирана конверзија на валутите)

    Пејпал одамна не краде нас клиентите со форсирана конверзија на валути, конверзија која е многу понеповолна од таа на банките кои ги користиме. Ова е факт за кој претпоставувам многумина се свесни но малкумина знаат дека е можно да се избегне таквата финансиска малверзација. На пример, кога...
На врв Дно