• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cons

  1. Глупав

    Avast! Antivirus АРАМИИ

    Да почнам со ширење на приказната од тука па натаму... Купена беше лиценца некаде Април 2019 со траење до 2021 година, и така јас си скенирам мислам дека има некое значење... Кога вчера вечер ми стасува нотификација од банка дека Avast ми наплаќа 50$ на нeкакво (всушност никакво) купување на...
На врв Дно