• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

configuration

 1. TATA_MATA

  Home/Office конфигурација

  Нит имам потреба, нити пак ќе јас склопувам, но бидејќи нема ваква тема за овој usecase ме интересира што би препорачале за компјутер кој би се користел за Office, сурфање и гледање филмови (без било каков гејминг). *Знам дека некои работи се оверкил, но за ваков usercase не се очекува дека...
 2. MoDmkd

  Nekoj da spodeli iskustvo so AMD konfiguracija (Ryzen)

  Здраво дечки, Деновиве сакам да појачам PC (матична, рам и процесор). Имам веќе солидна графичка на AMD. Се мислам дали да купувам процесор Ryzen 5 1600X. Дали има некој искуство со новите AMD процесори. Дали се добри, дали се оптеретуваат, дали сте задоволни? Компјутерот го користам за Adobe...
На врв Дно