• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

computer

 1. B

  GPU и PSU до 1000ден

  понудете графичка до 1000ка и напојување до 1000ка (па ако нема ништо паметно ќе подигнам стандардот малку)
 2. nikigo

  Fujitsu Siemens Esprimo P2510, P2511, P2530, P2550

  Компјутерите се комплетно исчистени од прашина и ставена нова термална паста. Дисковите немаат bad sector-и и компјутерите бутираат нормално. Немаат ос или има лубунту. Надворешно куќиштата се изгребани но без поголеми вдлабнатини. 1. Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2530 MI3W-D2740 (Celeron...
На врв Дно