• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

colling

  1. Miki98

    Ладење за мајнинг риг

    Здраво Може ли некој да ми даде совет за ладење на графички карти со кулер. Дали имаа некој кулер што не бучи ,звуци да не вадии? Брз 7000Rpm доволно ли е да олади една карта?
На врв Дно