• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

code exec

  1. zeroscience

    ReQuest Serious Play F3 Media Server 7.0.3 Unauthenticated Remote Code Execution

    #!/usr/bin/env python3 # -*- coding: utf-8 -*- # # # ReQuest Serious Play F3 Media Server 7.0.3 Unauthenticated Remote Code Execution # # # Vendor: ReQuest Serious Play LLC # Product web page: http://www.request.com # Affected version: 7.0.3.4968 (Pro) # 7.0.2.4954 #...
На врв Дно