Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

code exec

  1. zeroscience

    ReQuest Serious Play F3 Media Server 7.0.3 Unauthenticated Remote Code Execution

    #!/usr/bin/env python3 # -*- coding: utf-8 -*- # # # ReQuest Serious Play F3 Media Server 7.0.3 Unauthenticated Remote Code Execution # # # Vendor: ReQuest Serious Play LLC # Product web page: http://www.request.com # Affected version: 7.0.3.4968 (Pro) # 7.0.2.4954 #...
На врв Дно