• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cnc

 1. R

  Работа со SolidWorks / AutoCAD / SolidCAM

  Здраво! Имам мало искуство со цртање во AutoCAD 2д и 3д, исто така и во SolidWorks, со додавање текстури, избирање материјали и сл. Во SolidCAM имам правено цнц симулации, со избирање материјал, алат, машини, обработки, т.е. сите битни чекори за изработка на предмети со цнц машини. Исто така...
 2. Garfield'

  Сите функции на CNC USB контролерот

  Здраво другари сакав да прашам во врска со cnc програмите како работат? Дали има некој искуство? Сакам да занм како работи cnc машината. Како што дознав една грешка на цнц Може да биде карј со цнц. Машината?
На врв Дно