• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cms

 1. JensenInterceptor

  CMS систем за туротијали и кодирање?

  Сум користел Blogger и иако добро се снаоѓав, некои работи не ми се свиѓаа како работеа, во поглед на пишување код и програмерски туторијали. Гледам доста го фалат Вордпрес. Колку е добар за пишување програмерски туторијали? Има ли добри додатоци за оваа намена? Дали би можел да споделувам...
 2. tasevski13

  Squarespace.com

  Здраво форумџии Веќе подолго време ја меркам Squarespace.com како потенцијална платформа за вебсајт/шоп/блог. Имам искуство со Wordpress, али барам нешто полесно во поглед на организирање и додавање постови/страни/слики/продукти и нешто што е по-interactive отколку дебело платена тема на...
На врв Дно