• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

cloud

 1. Miki98

  Предлог cheap хостинг

  Здраво Дајте некој добар хостинг ефтин Налетав на еден дали има искуство некој https://contabo.com/en/vps/?utm_source=adwords&utm_medium=cpc&utm_campaign=vps&gclid=EAIaIQobChMI5YOD8_LY8QIVC6myCh1Xew7oEAAYBCAAEgI39PD_BwE ?
 2. V

  Прашалник - Методологии за управување со човечки ресурси во проекти од податочна наука

  Ве замолувам да одвоите 5 минути од Вашето време и да го пополните прашалникот од линкот во прилог. Методологии за управување со човечки ресурси во проекти од податочна наука Содржината на овој прашалник се однесува исклучиво на оние што моментално се вработени или работат во областа на data...
 3. QhostMK

  Спонзорирано QhostMK - Виртуелни приватни сервери ( Linux/Windows - локација Македонија )

  https://qhost.mk Најдобрите решениjа за вашиот бизнис Виртуелни приватни сервери по најдостапни цени. Базирани на KVM технологија (Дедицирани Ресурси) Speedtest : https://speedtest.qhost.mk | 100MB | 200MB | 500MB | За менаџирање на вашиот виртуелен приватен сервер, сите наши пакети...
 4. edin.ademovic

  Рецензија Game Streaming (играње игри преку облакот)

  Здраво! Го разгледав форумов, не најдов слична тема за општа дискусија за оваа тема. Доколку модераторите сметаат дека постои иста/слична тема со оваа, слободно нека преземат акција. Би сакал да ви го претставам светот на стримање игри преку облакот (cloud gaming) директно на вашиот компир...
 5. dddragan

  Workaround за Adobe продукти?

  90% сум сигурен дека некаде на форумов беше дискутирано ова, ама во недостиг на добар search приморан сум да ја отворам темава. Ми притребаа Lightroom & Photoshop за обработка на некои слики. Нејќев да се заебавам со непроверени торенти, кракови, (не)компатибилни верзии, па "гаси нет кога ќе ги...
 6. B

  помош со Google Cloud сервиси

  Здраво, Барам некој што работи/знае Google Cloud сервиси, ќе платам колку што треба. Слободно пишете ми во порака.
 7. cakii

  AWS Certified Solutions Architect - Associate

  Здраво на сите ! Веќе некое време се спремам за полагање на AWS Certified Solutions Architect - Associate сертификатот, па ме интересира дали има некој на форумов што го поседува овој сертификат? Би било убаво ако некој може да сподели кои прашања му се паднале, на што да се внимава повеќе и...
 8. smole

  Windows апликација во cloud

  Сакам да можам да пристапам кон windows апликација (да речеме Word) remote од секаде во секое време. Најдобра опција би била кога апликацијата би била на Raspberry Pi кој е цело време закачен на домашната мрежа а јас преку VPN можам да му влезам од било каде. Совет/препорака за RPi дистро /...
На врв Дно