• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

clone

  1. Глупав

    WordPress from scratch

    (Имаше едно време LFS ако памти некој) Муабетот ми е... напраив една инсталација на WordPress во која сетирав Plugins, Themes, итн како сакам да ми е сетирано... Сега сакам кога почнувам креирање на нова страна, да почнам од таму кај што сум застанал, па да менувам натаму, не да инсталирам од...
На врв Дно