• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cisco

 1. G4M3R

  Продавам cisco 2960

  Продавам свич Cisco Catalyst 2960 со 24порти, плус 2 гигабитни и 2 SFP. Моментално е на верзија 12.2, но може да се upgrade-ува до 15ка. Дополнително инфо по ПП. Цена: 150е
 2. philldm

  Cisco конфигурација

  Здраво. Ми треба помош околу EIGRP. Работам на два 1900 рутери поврзани со кросовер кабел. Adjacency се формира без проблем, gateway-ите ги пингам и од самите рутери и од компјутерите поврзани на двата рутери. Проблем имам со пингањето на компјутерите помеѓу себе, т.е. не се пингаат (Request...
 3. dimsa

  Cisco 2950 - 24 x 100Mbps + 2 x 1Gbps

  Cisco 2950 switch - WS-C2950-24 - 24 x 100Mbps + 2 x 1Gbps - IOS 12.0(5.3) Цена: 5500 ден со простор за договор
На врв Дно