• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

читачнаекран

  1. Глупав

    Колегијално како да ја подобриме комуникацијата за читачи на екран на форумов

    Знам дека меќу другото постојат одредени правила на Форумов меѓу кои едно од нив е да се пишува на кирилица, и претежно се почитува од "повозрасните", додека од несовесните или оние кои цел живот брзаат некаде, а секогаш некој ги чека, не се почитува. Сепак ме заитересира случајот за лицата...
На врв Дно