• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

checker

  1. Costigan_Jr

    Туторијал База со RAM мемории

    Припремив една алатка за брзо пребарување на рам меморија по производител, модел, фреквенција, чипови, напон и тн. Постои можност за филтрирање и покрај пребарувањето со Excel, може да се користи и вградено пребарување. Се надевам некому ќе биде од корист.
На врв Дно