• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

цена

 1. NecrotoX

  Цени за изработка на Android апликација

  Може ли некој да ми каже како отприлика се движат цените по нашиве фирми за изработка на Android апликации? Некоја од-до цифра би била од помош затоа што стварно немам претстава колку пари би биле потребни а сакам да почнам да развивам еден концепт. Конкретно апликацијава би имала потреба и од...
 2. Глупав

  Разлика од i5 4590 и i5 4590s

  Купив конфигурација од одредена наша македонска фирма (не е битно која), и место порачаните елементи внатре беа смесетни скоро истите. Поради таа работа утре ќе разговарам со вработените во салонот. Прашањето ми е : Дали се разликуваат многу во цена i5 4590 и i5 4590S (во перформанси не се...
На врв Дно