• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

celeron

 1. B

  Менувам некој да понуди замена или некој денар за историскиве примероци?

  Ram za laptop: 1.5gb ddr2 i edna plocka ddr 3 1gb Procesori: Amd athlon 64 x2 Celeron 2.66ghz Celeron D 2.40ghz Amd athlon 64 Ram: 3 plocki 128mb ddr1 1 plocka 1gb ddr2 2 plocki 256mb ddr2 понудете и некој денар (или денар e многу за овие).
 2. nikigo

  Fujitsu Siemens Esprimo P2510, P2511, P2530, P2550

  Компјутерите се комплетно исчистени од прашина и ставена нова термална паста. Дисковите немаат bad sector-и и компјутерите бутираат нормално. Немаат ос или има лубунту. Надворешно куќиштата се изгребани но без поголеми вдлабнатини. 1. Fujitsu Siemens Esprimo Edition P2530 MI3W-D2740 (Celeron...
На врв Дно