• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cel kompjuter

 1. KjEBE

  Продадено КОНФИГУРАЦИЈА КОМПЛЕТ ЗА ПРОЦЕНКА, и ПРОДАЖБА

  CPU: AMD FX-8320 MOBO: Gigabyte GA-970A-DS3P RAM: 16GB DDR3 2666mhz (4x4GB) Hyperx Fury Blue SSD: Samsung 960 250GB CASE: ATX Midi Tower Deepcool Tesseract BF Black/Blue Ништо не е под гаранција. Чуван и редовно чистен. Користен за гејминг ме интересира цена за комплет и ако одговара да се...
 2. B

  Prodavam sklopen kompjuter so site delovi I monitor

  Procesor-Intel Core 2 Quad Q9400 2.66 GHz quad core Ram 4gb Graficka-Nvidia Quadro NVS 440 Maticna-OTP412 Napojuvanje-Dell N525E Hard disk- 1TB LG Monitor 17.7 1366x768 Cena 5500 part000001-03 <-- SLIKA
На врв Дно