• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cd rom

 1. hemicharot

  Портабл ЦД Плејер

  Онака од чиста љубопитност, има негде у мк портабл цд плеери, нешо вакво?
 2. Fensa#08

  Проблем со ЦД- Читач

  Здраво, бидејки не можев да најдам тема за хардвер проблеми, решив да отворам нова конкретно за мојот проблем.Мојот Цд-читач на лаптопот не чита бланко цдиња, додека останатите ги чита.Премногу ретко е користен читачот, пробав со апдејтирање на драјвери и чистење на ласерот ама не помогна многу.
На врв Дно