Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

cctv

 1. Winncoot

  Предлог CCTV WiFi Security Camera

  Сакам да купам камера за видео надзор која ќе можам да прегледувам од телефон и да снима на SD Card (или право во ПЦ (HDD)). Би било убаво и да снима само на Motion detection, но најважно ми е поквалитетна снимка и Live View од телефон. Ги разгледував на Ebay/Aliexpress и ако некој купил од...
 2. smole

  Мислење околу дизајн на мрежа

  Ситуацијате е следна: Рутер Mikrotik RB2011 (во него влага оптика) мрежата се користи за уреди да се врзуваат на Интернет на мрежата има DVR кој има отворени порти кон Интернет за да може да се пристапува кон него од WAN (истово може да се реши и со VPN но сега за сега не е потребно). Се...
 3. smole

  IP CCTV aka ИП видео надзор

  Со аналоген видео надзор имам искуство но IP видео надзорот ми е нешто ново па имам неколку прашања: 1. Дали да се оди со квалитетен гигабитен Cat 6 - на пр. Draka UC400 S23? 2. Некои преферираат NVR а некои компјутер (кој се користи само за видео надзор) со програма за снимање - Blue Iris е...
На врв Дно