Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

cat6

  1. Lokvan

    CAT6 конектори

    Да не има некој информација каде имаат CAT6 конектори на лагер? Можам да се снајдам и со CAT5 конектори, ама би сакал CAT6 да ставам. Иначе во СЕТ ги има наведено на сајтот, ама ги немаат на лагер. Чисто за референца (за тие што можеби им треба), еве ја (визуелната) разлика меѓу CAT6 и CAT5...
На врв Дно