• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

cat5

  1. Lokvan

    CAT6 конектори

    Да не има некој информација каде имаат CAT6 конектори на лагер? Можам да се снајдам и со CAT5 конектори, ама би сакал CAT6 да ставам. Иначе во СЕТ ги има наведено на сајтот, ама ги немаат на лагер. Чисто за референца (за тие што можеби им треба), еве ја (визуелната) разлика меѓу CAT6 и CAT5...
На врв Дно