• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

case fan

 1. VerGer

  Продавам NZXT AER F120 x 3

  NZXT AER F120mm (case верзија од H400 користени две недели) . Speed: 1200 + 200 RPM Airflow: 50.42 CFM Noise: 28 dBA Bearing: Rifle Bearing 3pin конектор 3 комада за 1500 мкд, парче 550мкд.
 2. olikomerc

  Нови вентилатори DeepCool 12cm Silent Blue LED

  Продавам 3 нови некористени вентилатори Deepcool XFAN 120 Blue LED, комплет со шрафови. Беа планирани за една конфигурација, ама од конфигурацијата не бидна ништо така да останаа неискористени :) Цена за еден: 180 ден. Цена комплет за трите: 500 ден. Испорака: карго, брза пратка (+ 60-100 ден)...
На врв Дно