• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

cache

  1. Глупав

    Користење Apache во XAMPP без зачувување на cache

    Исклучено е во Mozilla cache преку about:config и browser.cache.disk.enable + browser.cache.memory.enable Исто во httpd.conf е додаден модулот LoadModule cache_module modules/mod_cache.so што останато би можел да сторам за да не дозволам било каков cache да се запишува од localhost
На врв Дно