Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

buy it

  1. Miki98

    Thinkpad најдобр лаптоп за користење и останато и инсталирање Mac os

    Здраво Ја отварам темата за лаптопи thinkpad дали старите генерации подржуваат uefi ? Сакам да инсталирам mac os и Windows dual boot или на два диска на различно место,дали некој досега имал mac os на лаптопот со windows? Денешните лаптопи се уште се подобри,дали има во Македонија за thinkpad...
На врв Дно