• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

burning cd

  1. BlackOuttheWoRlD

    DVD-RW BD-Blu-Ray не реже цд-та

    Здраво другари Ми треба помош,мојот режач-двд е блурај и несака ни да реже цдиња двд или од 25 гига цдиња,до што е проблемот,а ги чита цдињата,ми кажува дека e изрежено финиш а ништо од тоа,пак си е празно цдето. Пред 1 година неми правеше вака што му стана на двд-то? Ми кажуваат некои алкохол...
На врв Дно