Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

build

 1. Skorp

  Продадено Продавам EVGA 650 GQ, 80+ GOLD

  Ќе ве молам за проценка на PSU EVGA 650 GQ, 80+ GOLD со гаранција до 27.07.2023 во Нексио. Напојувањето си работи најнормално, користено е во компјутер исклучиво за гејмање и го менувам поради апгрејд. Доаѓа со оригиналната кутија, додатоци и кабли.
 2. Roxas

  Прв пат склопувам компјутер

  Се решив да склопам компјутер чисто од хоби оти долго време ги следам тек каналите на јутуб и добив желба да се обидам и јас. CPU: Ryzan 5 2600 со основниот кулер RAM: HyperX Predator 3200MHz CL15 2x8 Gigs MВ: ASRock b450 fatal1ty gaming K4 PSU: Cooler Master Vanguard V1000 80+gold (ми го...
 3. psybaron

  Предлог за конфигурација - Workstation

  Здраво дечки, Ми треба нов ПЦ за работа. Го користам за интернет (10-15 табови во повеќе браусери), виртуални машини (мин. 2 вклучени во секое време со по 2ГБ РАМ) и доста други програми во позадина. Ќе работи на Линукс исклучиво. Услови: Ryzen 7 1700X, CM Silencio 550 или N400 и да не...
На врв Дно