Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

build hosting

  1. Miki98

    Дали може да направам Хостинг со еден сервер?

    Здраво ит другари Дали може да направам хостинг со еден компјутер (почетник) во Македонија,со редовно плаќање на whm -цпанел panel и одржување на хостингот? Матичната и процесорот заедно од aliexpress да бидат нарачани,и да бидат инсталирани од страна на стурчно лице кој има познавање со овие...
На врв Дно