• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

брзина на нет. на телефон

  1. BlackOuttheWoRlD

    Најдобар телефон за интернет и користење на телефонот

    Здраво Ја отварам темата,бидејќи е интересна или можеби не. Сега приметив дека на iphone 7 иако е стар има развин 4G bands Cat9,и стои добро на рака и колку години може да се користи телот. незнам. Не многу голем 5 или 5.5инчи,има добар рам,само камерата незнам дали е добра за разлика од iphone...
На врв Дно