• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

box

 1. Costigan_Jr

  Продадено Нов AMD Wraith PRISM RGB кулер

  Кулерот е нов, некористен. Се работи за фабричкиот кулер од 3900X (105W TDP) и е одличен избор за секој кој сака брендиран AMD изглед. . Кулерот не е воопшто употребен(на него е сеуште фабричката термална паста, како што се гледа на фотографиите) и доаѓа со оригиналното пакување и...
 2. shifty

  Продадено AMD R5 3600 & R3 2200G

  AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - Нов, некористен - Гаранција 1050 дена, купен пред недела дена - Без забелешки Цена: 12.000 ден.
 3. BlackOuttheWoRlD

  Најдобар Бокс за поправка на телефони

  Здраво Сакам да отворам тема во врска со попрвка,декодирање на телефони преку бокс,кој е најдобриот да земе.. Гледам дека некои боксови не бараат активиација до живот,и сакам еден бокс да земам NCK BOX дали е добар??
 4. Garfield'

  Вреди од Мк да се купи? или Aliexpress

  Здраво на сите другари. Ме интерисира да ли е поарно да се купи z3x box од македонија или од aliexpress? Мислам дека цената е поефтина од aliexpress? Што ќе предложите другари,вие имате повеќе искуство во оваа дали е добро или не од Aliexpress? Благодарам однапред :)
 5. mkd

  Android box?

  Здраво Планирам да купам Android box кој би го приклучил на ТВ, па ме интересираат ваши искуства. Го гледав Mi Box Pro (од hi.com.mk) и ми делува доста добро, но како маана ми делува тоа што нема мрежен приклучок. Приврзаник сум на "кабел си е кабел". По можност да е со опција за 4K. Благодарам.
На врв Дно