Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ботнет

  1. ContentBot

    Речиси 230.000 MikroTik рутери дел од ботнет мрежа

    Речиси 230.000 рутери од летонскиот производител на мрежна опрема MikroTik се дел од голема ботмрежа. Безбедносните експерти од Avast открија дека ист сервер за command-and-control се користел за дистрибуција на малициозен код во Gluteba ботнет-кампањата и за распространување на TrickBot...
На врв Дно