• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

bootable usb

  1. JensenInterceptor

    Колкав УСБ драјв е доволен за Убунту 16 и Виндоус 10

    Не купив ДВД-РОМ драјв бидејќи освен за инсталирање, за друго ништо не го користам. Затоа правам бутабилни УСБња. Сум направил до сеа мултибут усб драјв и би сакал да имам едно УСБ со Убунту и Виндоус 10 да ми стои така за црни дани. За мултибут еве: How to create a bootable USB with multiple...
На врв Дно