• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

boot

  1. Garfield'

    Проблем боот преку телефон на компјутер

    Здраво Сакам да отворам тема Во врска со тел. Како да боотира на комјутер било кој windows или linux. Забелeжав еден проблем во мојот телефон samsung j5 Имам симнато windows и linux И пробам да боотира преку телот. на сд картичка не сака,не ни покажува каде да боотира. Зедов еден кинески тел...
На врв Дно