Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

бои

  1. B

    Квалитетен 27" монитор со точни бои? И color calibrator кај има кај нас?

    ~27" 1440p или 2160p IPS panel барам, за графички дизајн углавно, затоа се битни боите и квалитетот(>99% sRGB, да не се расипе, минимален IPS glow итн). Најдов 2 по 300 евра во Анхоч, ама има лоши reviews, некои дека бојата не е точна, на amazon на најсличните модели што можев да ги најдам, само...
На врв Дно